Реал (Мадрид) записа победа над Малмьо във втори мач от груповата фаза на Шампиона лига. „Белият балет" се наложи като гост в Швеция с 2:0. Така мадридският гранд има вече две победи от началото на кампанията.

Припомняме, че на старта на турнира,  Реал победи Шахтьор с 4:0. Главно действащо лице в днешния мач отново беше Кристиано Роналдо. Португалецът заби и двата гола и така успя да стигнме до попадения номер 500 и 501 в кариерата си.  Така Роналдо вече има вече 82 гола в Шампионската лига. CR7 успя да се изравни и с Раул Гонсалес като най-добрият реализатор във вечната класация на Реал Мадрид

Наставникът на гостите Рафаел Бенитес  заложи на Кейлър Навас на вратата. Даниел Карвахал, Алваро Арбелоа,  Рафаел Варан и Начо излязоха в защита. В халфовата линия си партнираха Каземиро, Тони Кроос и Иско. Атаката бе водена от Карим Бензема, който беше подпомаган от Матео Ковачич и Кристиано Роналдо.

„Белият балет" владееше инициативата в мача и направи няколко сериозни пропуска пред първата част. В 29-ата минута Реал все пак успя да поведе. Иско пусна много добър пас към Роналдо, който с премерен удар направи 0:1.

През втората част Ковачич и Иско не успяха да се възползват от отлично положения за гол. 12 минути преди края домакините останаха с човек по-малко след като Йотун бе изгонен с втори жълт картон.

В последната минута на редовното време, Роналдо оформи крайното 0:2 след като Карвахал подаде към резервата Лукас Васкес, който отклони технично към португалеца.

Малмьо - Реал Мадрид    0:2
0:1    Роналдо 29
0:2    Роналдо 90

Малмьо: Виланд, Тинерхолм, Арнасон, Бенгтсон, Йотун, Родич (67 Ейкрем), Левицки, Аду, Бергет, Джурджич (81 Карвальо), Розенберг

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Начо, Варан, Арбелоа, Ковачич (73 Лукас Васкес), Касемиро, Кроос, Иско (84 Черишев), Роналдо, Бензема (68 Модрич)