Националните отбори на Франция и Италия предложиха истинско зрелище в двубоя от група D на световното първенство в Полша. „Скуадрата” постигна вдъхновяваща победа над „петлите”, въпреки че губеше с 0:2 гейма и стигна до пълен обрат 3:2 (20:25, 20:25, 25:23, 25:13, 15:12).

Иван Зайцев бе най-резултатен за Италия. Той реализира впечатляващите 25 точки, като заби и последната точка, за да увенчае успеха на своите. Най-резултатният играч обаче беше от страната на губещите – Антонин Рузе бе над всички в залата в Краков с 27 точки.

Освен с мощните атаки, италианците играха много добре на блокада, което се оказа сред решаващите фактори за крайния успех. Те направиха 15 блока срещу 8 за съперника.

Победата на Италия в Група D спаси тима да не направи анти-рекорд. „Скуадрата” бе на път да запише две загуби на старта на световно първенство за първи път от 1974 година насам.

В другите два мача Иран поднесе втора сензация след като победи САЩ с 3:2, Белгия се разправи с Пуерто Рико с 3:0 (25:19, 25:17, 25:20).

В класирането в групата начело е Иран с 5 точки, пред Франция и Белия с по 4, САЩ - 3, Италия - 2 и Пуерто Рико - 0.

В група А втора поредна победа постигнаха домакините от Полша. След успеха на старта срещу Сърбия, сега поляците надделяха с чистото 3:0 гейма над Австралия. В отделните части резултатът бе 25:17, 25:19 и 25:22.

В третия гейм австралийците опитаха да притиснат съперника си, но поляците се справиха.

В другите два мача Венецуела - Камерун - 3:1 и Сърбия - Аржентина - 3:1.

В класирането олша е начело с 6 точки, пред Аржентина, Австралия, Венецуела и Сърбия с по 3 и Камерун - 0.

Днес са вторите мачове в групи В и С. Българският отбор среща Канада като мачът е с начален час 14.00.