Славия победи с 2:0 Видима-Раковски в Севлиево и по този начин записа седмата си победа от началото на сезона. С успеха "белите" събраха 23 точки.

Веднага след първия съдийски сигнал домакините се впуснаха в масирани атаки и в 6-ата минута имаха шанс да открият, но ударът на Драгомир Иванов бе спасен от вратаря Йордан Господинов.

Опитният отбор на Славия бързо взе инициативата в свои ръце и след няколко пропуски пред вратата на Христо Иванов логичното се случи. В 24-ата минута Мартин Керчев изпълни перфектен пряк свободен удар и топката спря в долния ляв ъгъл на вратата на Видима.

След гола севлиевските футболисти обсадиха бялата врата, но отлично играещият Йордан Господинов спаси няколкото опасни удара. В 51-ата минута, след безобидно центриране на отбора на Славия, топката отиваше към защитника на Видима Борислав Стойчев, който при опита си да я овладее, се подхлъзна и стоящият наблизо Илия Илиев се възползва от ситуацията и покачи на 0:2.

Този гол пречупи домакините. Техните атаки започнаха да стават все по-анемични и не представляваха особена трудност за защитата на "белите". След тази загуба отборът на Видима почти сигурно ще зимува в зоната на изпадащите отбори.

В състава на Славия за мача срещу Видима не бе попадна бразилецът Елтон, който се контузи на мача срещу Спартак (5:0) предишния кръг в София.

ВИДИМА - СЛАВИЯ 0:2
0:1 Мартин Керчев (24), 0:2 Илия Илиев (51)

ВИДИМА: Хр. Иванов, Стойчев, Иван Тодоров, Стоев, Георгиев, Цветков, Драгнев, Мекиков (86-Зеленков), Писаров, Др. Иванов (61-Дичев), Стоянов (77-Петров)

СЛАВИЯ: Господинов, Дяков, Й. Петков, Кавдански, Кюмюрджиев, Керчев, Георгиевски, Илия Илиев (83-Вл. Иванов), Симонович, Орлинов (74-Н. Петров), Ортега (90-Воденичаров)