Двубоят от 14-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години между Верея и Берое бе прекратен на почивката, заради бурята над Стара Загора. Градското дерби трябваше да се играе на стадиона на „Верея" в квартал „Кольо Ганчев", но поради силния дъжд бе преместен на Изкуственото игрище в комплекса под Аязмото, информира Beroe.bg.

Берое до 17 г. поведе в резултата в 23-aта минута, когато след атака по фланга и центриране от ляво Цветелин Атанасов бе най-съобразителен и откри с плътен диагонален удар. До края на полувремето момчетата на Владислав Януш създадоха още три чисти ситуации за гол, но не успяха да реализират ново попадение.

На полувремето съдийската бригада и делегатът на срещата взеха решение двубоят да бъде прекратен, заради невъзможността да се играе нормален футбол, а причината бе бурята над Стара Загора. Очаква се следващата седмица от БФС да обявят датата и часа за доиграване на двубоя.

В следващия кръг Берое U17 приема водача в класирането ДИТ (София). Срещата е предвидена за 29 октомври от 14:30 чaса.