Хърватският Цибона записа успешен старт в тазгодишното издание на Евролигата, след като победи с 93:85 (21:28, 26:26, 28:16, 18:15) гостуващият тим на Ефес Пилзен в мач от Група "В".

Загребският тим навакса изоставане от 13 точки и благодарение на невероятно второ полувреме се поздрави с успеха. За домакините Лукша Андрич записа рекордните за кариерата си 19 точки, след като успя да вкара 7 от 9-те се опита за стрелба за 2 точки. Цибона бе лишена от звездата си Сам Хоскинс, който получи контузия още в първата минута на мача.

Андре Хъдзън бе най-резултатен за Ефес със своите 18 точки, а Серкан Ердоган вкара 14. В началото на третата част водени от своя треньор Дейвид Блат гостите поведоха с 68:55, но благодарение на Крис Уорън и Лари Аюсо Цибона записа серия от 14 безоветни точки и до края на мача не изпусна преднината си.

За Ефес Пилзен почти 19 минути на терена престоя бившият играч на хърватския тим Джеймс "Скуни" Пен, който вкара 4 точки (една тройка и един фаул).