Елитният Уест Бромич се спаси от срамно отпадане на 1/16 финала на турнира за Купата на Англия. За да преодолее третодивизионния Питърбро той се нуждаеше от изпълнението на дузпи. В преиграването на мача двата отбора завършиха 1:1. Първата среща между тях приключи също без победител - 2:2.

Питърбро откри резултата в 55-ата минута, когато Тейлър получи на границата на наказателното поле и с изстрел в далечния ъгъл бе точен за 1:0. Дарън Флетчър върна надеждите на "дроздовете", когато посрещна с бомбен удар от воле недобре изчистена от защитата топка и прати мача в продължения.

В допълнителните 30 минути голове не паднаха и така се стигна до дузпи. Герой за Уест Бромич стана вратарят Бен Фостър, който спаси ударите на Самюелсън и Аньол. Дарън Флетчър също не успя да отбележи за гостите, но в крайна сметка това не се оказа фатално и отборът му спечели с 4:3 точни удара и се класира на 1/8-финал, където ще гостува на Рединг на 20 февруари.