Скандално съдийство опорочи Вечното дерби между ЦСКА и Левски от 14-ти кръг на женското първенство, предаде bgvolleyball.com.

При 12:8 за Левски във втората част, изведнъж реферите на мача забелязаха грешка при ротацията в тима на домакините от ЦСКА. Така се наложи да се отнемат цели осем точки от актива на Червените, като от щаба на тима изпуснаха възможността и за подаване на контестация (според правилника трябва да се даде заявка за контестация на момента, а не след края на мача). Грешка при подреждането на ЦСКА имаше, но въпросът бе, защо се забелязва чак след пълно завъртане в тима на домакините?

Всичко това (прекъсването беше 5-6 минути) промени коренно развоя на срещата и в крайна сметка Левски спечели с 3:1 (23:25, 25:14, 25:23, 25:22).

Най-резултатна с 24 точки бе нападателката на ЦСКА Ралина Дошкова (4 аса, 48 % в атака), а 13 добави съотборничката й Силвия Кьосева (1 ас, 2 блокади, 53 % в нападение).

За Левски 22 точки направи Ваня Върбанова (2 аса, 2 блокади, 51 % в атака), а Мирослава Паскова добави 20 (1 ас, 2 блокади, 41 % в нападение).

Стартови състави:

ЦСКА: Даниела Кънчева - Ралина Дошкова, Кристиана Петличка - Силвия Кьосева, Мария Филипова - Радка Димитрова, Славена Никова (либеро)

Левски: Петя Баракова - Мирослава Паскова, Вероника Бежандолска - Виктория Григорова, Гергана Петрова - Ваня Върбанова, Анелия Тодорова (либеро)