Саутхямптън изненада Челси в 8-ия кръг на Висшата лига. „Светците" се наложиха с 3:1 на „Стамфорд Бридж". По този начин, възпитаниците на Жозе Моуриньо продължават да се представят неубедително в първенството.

Това е втора поредна загуба за лондончани през тази седмица след като през седмицата преклониха глави пред Порто с 1:2.

За последно Саутхямптън е побеждавал Челси на „Стамфирд Бридж" през 2002 г.
След този мач, Челси е на катастрофалното 16-ото място в класирането с 8 точки от 8 кръга. „Светците" са 9-ти с 12 пункта.

Първото попадение падна в 10-ата минута, когато Вилиан изненада Стекеленбург с красив удар. Минута преди края на полувремето Пеле свали към Дейвис, който с премерен удар изравни.
В 60-ата минута Мане бе оставен сам срещу Бегович и не сгреши, правейки обрата пълен.м Малко по-късно Фалкао падна в наказателното поле след спорно съприкосновение със Стекеленбург и разпалено поиска дузпа. За негово съжаление обаче, съдията заслужено му даде жълт картон за симулация.

В 73-ата минута Грациано Пеле отпразнува отличната си игра и с попадение, което падна след  като получи топката вдясно и без да е успокояван от „синята" защита, направи 1:3.

Chelsea vs Southampton 1-3 All Goals 2015 HD by edward-gashi