Финалистът от миналия сезон в Шампионската лига и шампион на Испания Атлетико Мадрид победи с 1:0 Ювентус у дома и изостри интригата в група „А" на най-комерсиалният европейски клубен турнир. Това донесе първи точки на „дюшекчиите", а след успеха на Малмьо срещу Олимпиакос в другата среща и четирите отбора имат по три точки.

Мачът не бе много привлекателен и имаше малко емоции. До 70-ата минута имаше общо един точен удар. Но в 77-ата Арда Туран вкара решаващото попадение.

Голът на турският национал сложи край на серията от над 10 часа без попадение във вратата на Юве. Това бе първият гол, който „бианконерите" допускат през сезона след 1055 минути игра.

Ударът на Туран бе един от двата точни, които отправиха играчите на Атлетико в целия мач. Тези на Ювентус така и не успяха да уцелят вратата на съперника и логично загубиха мача.