Юношите на Лудогорец останаха с празни ръце и след третия си мач от младежката Шампионска лига. На стадион „Георги Апсарухов" разградчани допуснаха най-тежката си загуба досега в турнира, отстъпвайки с 0:5 на Базел. Така след в срещи, активът на „малките орли" е 0 точки и голова разлика 0:12.

Гостите от Швейцария дадоха добър урок на българите и ясно им показаха, че отстъпват значително на всички в групата.

Де факто, Базел си „опече" работата още преди почивката. Още в 13-ата минута Кани бе изведен сам срещу вратаря и леко го преодоля за 0:1. Няколко минути след това Итен стреля силно, но Господинов изби. Топката отиде у Фишер, който прехвърли стража, а Айети я добута във вратата.

Малко преди края на полувремето Фишер центрира ниско отляво, а Айети засече отблизо за 0:3.

Базел обаче не мислеше да спира. Гостите оформиха крайния резултат за 120 секунди между 64-ата и 65-ата минути. Първо Итен с шут от пеналта покачи на 0:4, а веднага след това Пикел с глава закова резултата на 0:5.

До края Базел дори можеше да вкара още 3-4 гола, но гостите вече се забавляваха и резонно концентрацията им спадна.

Лудогорец U19 - Базел U19 0:5

0:1 Кани (13')

0:2 Ал. Айети (19')

0:3 Ал. Айети (42')

0:4 Итен (64')

0:5 Пикел (65')

Лудогорец: Господинов, Керчев, Михайлов, Гергов, Пр. Петров, Любомиров, Цвятков, Димитров, Китов, Кирилов, Александров;

Базел: Цимерман, Мументалер, Фишер, Пачеко, Ад. Айети, Вебер, Пикел. Серкан Коркмаз, Кани, Итен ,Ал. Айети