Манчестър Сити продължава победната си серия във Висшата лига. "Гражданите" се наложиха над Евертън в мач от 3-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Пелегрини постигна труден успех с 2:0 над "карамелите".

Така "гражданите" вече имат 9 точки и все още не са допуснали гол във вратата си. Александър Коларов се оказа героят, който вкара решителния първи гол през втората част. След това Самир Насри добави още един в края.

Карамелите също имаха някои добри ситуации, но ги пропуснаха и загубиха за първи път през кампанията, като с 4 точки в актива си.

Първото попадение падна в 60-ата минута, когато Рахийм Стърлинг изведе Коларов сам срещу Хауърд отляво на вратата.

Въпреки че стреля от малък ъгъл, сърбинът опъна мрежата зад американеца за 1:0. В последните минути на мача Яя Туре излезе сам срещу Хауърд и елегантно оформи крайното 2:0.