Отборът на Валенсия се класира за 1/4-финалната фаза от турнира за Купата на краля.

Това стана възможно след нов убедителен успех за тима в двубой от програмата на 5-ия кръг на надпреварата.

"Прилепите" се наложиха с класическото 3:0 над домакина си Гранада и така след убедителното 4:0 у дома в първия мач, продължават в следващия етап от състезанието.

Резултатът на "Нуево Лос Карменес" днес бе открит от изненадващ голмайстор - Вилфрид Захибо. 22-годишният французин се разписа за 1:0, давайки предимство на състава си 3 минути преди почивката.

След нея, в 63-ата минута, Пако Алкасер покачи на 2:0 за гостите, а крайното 3:0 оформи Пабло Пиати, който бе точен от дузпа 6 минути преди последния сигнал.

Така с общ резултат 7:0 Валенсия продължава на 1/4-финал.