ЦСКА победи втородивизионния холандски Камбуур с 1:0 в първата си контрола в Ниската земя. В 32-ата минута Велизар Димитров напредна чудесно отляво, надбяга двама защитници на домакините и центрира. Георги Чиликов се бе пласирал добре и без никакъв проблем изпрати топката в мрежата за 0:1. Това бе втори гол с червения екип за бившия левскар, след като той се разписа и в първата контрола с Рилски спортист.

Преди попадението на Чиликов Амунике пропусна да открие резултата. След неговия удар кълбото мина на сантиметри от гредата.

В 44-ата минута Никола Вуядинович изскочи сам срещу вратаря след прекрасна атака на Велизар Димитров и Амунике. Черногорският защитник обаче би право в тялото на стража.

През второто полувреме Зе Руи центрира и Велизар от няколко метра пропиля добра възможност.

В 77-ата минута Стойко Сакалиев красиво стреля с глава след добро подаване на Зе Руи. Топката обаче се отби в гредата и не намери мрежата на холандците. Пет минути преди края в центъра на вниманието отново бе Зе Руи. Вместо да подаде на заелия отлична позиция Гарсес, португалецът реши да нанесе удар. Опитът му да превземе вратата на Камбуур обаче се оказа неуспешен.

Домакините имаха възможности за гол в средата на първото полувреме и в началото на втората част, но защитата на ЦСКА се справи със задачата си.

КАМБУУР - ЦСКА 0:1
0:1 Чиликов (32)

Камбуур: Де Вриес, Брак, Хубоер, Вег, Мбоа, Баракат, Ван де Хейде, Кетинг, Ван Рууйен, Катипана, Де Оер (Дикхаузен, Юлиана, Де Вонк, Де Вакт)
ЦСКА: Пиргов (46-Ив. Петров), Котев (56-Бранеков), В. Илиев, Тунчев, Вуядинович (69-Наварини), Янчев, Кабус (59-Маркиньос), Петре (46-Удоджи), Амунике (59-Зе Руи), В. Димитров (69-Сакалиев), Чиликов (46-Гарсес)