Спартак (Вн) победи Калиакра с 3:2 в контролна срещата, играна в Албена. Съдията даде общо три дузпи, като двата отбора изпуснаха по една.

Десислав Русев откри в 18-ата минута за "соколите", а в 44-ата Боян Илиев удвои. Между двете попадения Детелин Димитров от Калиакра изпълни дузпа, но Радослав Станев улови.

Все пак тима от Каварна намали, този път след успешен удар от бялата точка, на Юли Петков в 66-ата минута. Само три по-късно и варненци поличиха право да изпълнят наказателен удар, след като Владислав Мирчев бе фаулиран.

Иван Найденов стреля несериозно и резултатът остана 2:1. Все пак той се реваншира за пропуска си в 76-ата минута, когато направи 3:1. Привлеченият от Хасково Делчо Стоилов намали на 3:2 малко преди края.