Отборът на Байерн (Мюнхен) записа 18-ата си победа за сезона, след като надделя над домакина си Аугсбург с 3:1.

Това стана факт в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата.

В герой за баварците за пореден път се превърна Роберт Левандовски, отбелязал две от трите попадения за отбора си тази вечер.

Лидерът на мюнхенци се задейства още в 16-ата минута, когато превърна асистенция на Томас Мюлер в откриващ гол.

Колкото и да се опитваха обаче, гостите така и не стигнаха до второ попадение, в рамките на началните 45 минути.

След около час игра всякаква интрига на "WWK Арена" беше заличена, като този път след пас на Алкантара, Лева покачи на 2:0, предвещавайки крайния победител в мача.

Точка на спора сложи Мюлер, покачил на 3:0 десетина минути преди последния съдийски сигнал.

Крайното 1:3 оформи Бобадия, записал името си сред голмайсторите 4 минути преди края.

Така Байерн остава убедителен лидер в шампионата, като има 56 точки срещу името си - с 8 повече от втория Борусия (Дортмунд). Аугсбург е 14-и.