Отборът на Арсенал записа четвърта поредна победа в Премиър лийг след успех с 2:1 като гост на Куинс Парк Рейнджърс в лондонско дерби от междинния 28-и кръг.

Обичайните голмайстори Оливие Жиру (64) и Алексис Санчес (69) прибавиха точките в актива на Арсен Венгер и компания. Чарли Остин върна един гол в 82-ата минута, но Арсенал устоя и все още задържа третата позиция в класирането, на точка пред Манчестър Юнайтед.

След победата си Арсенал остава на трето място с 54 точки. КПР е точно под чертата на 18-о място с 22 точки и на 3 от спасителната 17-а позиция, заемана от Астън Вила.

След нулево равенство през първата част французинът Оливие Жиру  и чилиецът Алексис Санчес  бързо дадоха добра преднина на „топчиите".

Гостите от "Емиратс" съумяха да отбележат в 64-ата минута. Жиру протегна крак на три метра от голлинията и оползотвори хубаво включване на Гибс в наказателното поле. Пет минути по-късно Алексис Санчес реализира и второ попадение. Бившият играч на Барселона нахлу отляво и успя да промуши топката между двама защитници и да порази ниския близък ъгъл на вратаря - 0:2. Домакините стигнаха до гол в 82-ата минута. Остин отбеляза красиво попадение с прекрасен фалцов удар от 18 метра в близкия ъгъл на Оспина.

До края силите на Куинс Парк Рейнджърс не стигнаха и Арсенал си тръгна с трите точки от "Лофтъс Роуд".

КУИНС ПАРК РЕЙНДЖЪРС-АРСЕНАЛ 1:2

0:1 Жиру (64'), 0:2 Алексис (69'), 1:2 Остин (82')

СТАДИОН: „Лофтус Роуд"

СЪДИЯ: Кевин Френд

КПР: Грийн, Дарнел, Онуоха, Коулкър, Йоон, Филипс, Хенри, Сандро, Хойлет, Замора, Остин (резерви: МакКарти, Хил, Райт-Филипс, Исла, Кранчар, Варгас, Сарате)

АРСЕНАЛ: Оспина, Белерин, Мертезакер, Паулища, Гибс, Коклен, Касорла, Росицки, Йозил, Санчес, Жиру (резерви: Мартинес, Косчелни, Уолкът, Окслейд-Чембърлейн, Рамзи, Чеймбърс, Уелбек)