Петьо Христов спечели седмия кръг от Държавното първенство по силов многобой „Айрън Мен". Надпреварата предложи оспорвани битки пред многобройната публика в Димитровград.

Почти във всяка от дисциплините имаше различен победител, а накрая с малка разлика пред конкурентите си се наложи водачът в генералното класиране Христов.

Състезанието под мотото „Силните срещу дрогата" се проведе в спортен комплекс „Раковски" и беше открита от кмета Иво Димов. „Железните" се състезаваха в шест тура. Победи в отделните дисциплини записаха четирима - Иван Мрянков, Мариян Димитров, Явор Благоев и Петьо Христов.

В многобоя спечели Христов, който през това лято е атлетът с най-много успехи във веригата „Айрън Мен". Петьо събра 30 точки, а челната тройка допълниха Благоев (27,5 т.) и Мрянков (25,5).

„Радвам се, че и този път победих, но силите са доста изравнени. Очаквам много интересни и оспорвани състезания до края", заяви Христов след награждаването.

Следващият кръг ще се проведе в Хасково на 6 септември, неделя, от 16:00 часа.