Отборите на Атлетико (Мадрид) и Порто не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига.

Мачът започна отлично за домакините и те поведоха в резултата още в 3-ата минута.Серхио Агуеро центрира към Макси Родригес, който откри. Въпреки ранния гол гостите потърсиха бърз отговор и на няколко пъти Хълк и Раул Мейрелеш можеха да изравнят.

22-та минута Лисандро Лопес с удар по земя направи 1:1. Точно когато двата отбора очакваха края на първата част Диего Форлан пробва не особено силен удар право във вратаря Елтон, който обаче се прояви много слабо и пропусна топката да мине през ръцете му и да влезе във вратата за 2:1 в полза на испанците.

Малко след началото на второто полувреме звездата на Атлетико Серхио Агуеро трябваше да напусне терена поради контузия. Порто достигна до ново равенство, като отново Лизандро Лопес бе точен и вкарва втория си гол в срещата.

АТЛЕТИКО МАДРИД - ПОРТО 2:2
1:0 Родригес (3)
1:1 Лопес (22)
2:1 Форлан (45+)
2:2 Лопес (73)

АТЛЕТИКО МАДРИД: Франко, Лопес, Уйфалуши, Ибанес, Гарсия (67- Маниш), Асунсао, Родригес (80- Мигел), Сиамо, Форлан, Агуеро (56- Понгол)

ПОРТО: Елтон, Сапунару (79- Емануел), Роландо, Алвеш, Сисоко, Фернандо, Мейрелеш, Лучо, Родригеш, Хълк, Лопес (90- Сектиуи)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Гарсия, Ауснсао (А); Сапунару, Лопес