Отборите на Валенсия и Хетафе успяха да си осигурят минимална преднина в първите срещи от турнира за купата на Краля.

Валенсия успя да се наложи трудно с 1:0 на  „Местая” срещу Атлетико (Мадрид). Единственото попадение отбеляза Давид Силва в 32-ата минута на срещата.

Атлетико игра почти цял мач с човек по-малко след като Тиаго Мота бе изгонен в 25-ата минута за втори жълт картон. В другия четвъртфинален сблъсък Хетафе победи също с 1:0 като домакин тима на Майорка.

Ценният гол за тима от мадридското предградие вкара Рубен Де ла Ред в 51-ата минута на мача.

Реваншите са след седмица, на 30 януари. Другите два четвъртфинала, които противопоставят Сантандер срещу Атлетик Билбао и Виляреал срещу Барселона, са днес.