Шалке започна зле новия сезон в Бундеслигата. „кралско сините", които неизменно тръгват с високи цели, паднаха с 1:2 като гости на Хановер, допускайки обрат след почивката.

Хоселу и Хунтелаар пропиляха по една сериозна възможност, съответно за Хановер и Шалке преди почивката. Всичко по-интересно в двубоя обаче тепърва предстоеше през второто полувреме.

Първо гостите откриха чрез холандския си таран. Чупо-Монтинг получи страхотен извеждащ пас зад гърба на защитата и излязъл сам срещу вратаря не се полакоми, а намери Хунтелаар, който само чукна топката в празната врата.

Само за 3 минути обаче - между 67-ата и 70-ата Хановер стигна до пълен обрат. Първо Бетанкур центрира страхотно към Приб, който се възползва от добрия пас и изравни с шут отблизо.

Секунди по-късно същият Приб изведе по прекрасен начин Хоселу, той се освободи с майсторско първо докосване и с фалцов удар не остави шанс за вратаря на Шалке - 2:1.