Българската лекоатлетка Ваня Стамболова преодоля с лекота полуфиналите в дисциплината 400 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Гьотеборг и се класира за финала.

Тя постигна време 49, 69 секунди, с което не остави никакви шансове на конкурентите си и по този начин спечели серията.

Втора, зад европейската вицешампионка в зала остана състезалетката на Беларус Илона Усович с време 50, 74, а трета Светлана Поспелова с 50, 96 секунди.

Другата българка Марияна Димитрова също намери място сред осемте най-добри, след като завърши четвърта във втората полуфинална серия с време 51,23 секунди. Това бе достатъчно, за да намери място на финала, където отиват първите четири от всеки от двата полуфинала.

Друга от родните ни надежди на шампионата - Тереза Маринова остана шеста в дисциплината троен скок. Тя записа най-доброто си постижение в серията си при втория си опит - 14, 20 метра и въпреки усилията си не успя да подобри резултата си.

Европейска шампионка стана Татяна Лебедева от Русия с резултат 15,15. Със среброто се окичи представителката на Гърция Хрисопиу Девеци с 15,05. Бронзовото отличие също остана за Русия – Ана Пятких с 15,02 метра.