Отборът на Ливърпул постигна впечатляваща победа над градския си съперник Евертън с 4:0. Мърсисайдци бяха повече от категорични срещу „карамелите" и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех. Два гола за триумфа на „Анфийлд" реализира Дани Стъридж, докато по едно добавиха Стивън Джерард и Луис Суарес. „Червените" можеха да направят победата си още по-изразителна, ако не бяха добрите намеси на вражеския страж Тим Хауърд, както и пропуснатата дузпа от Стъридж.

По този начин, Ливърпул запази четвъртата си позиция във временното класиране, докато Евертън остава на шесто място.

Градското дерби на Ливърпул бе от огромно значение и за двата тима, като освен обичайната местна чест, можеха да добавят нови три точки към борбата си за заветната първа четворка. Статистиката не бе на страната на гостите от Евертън, които нямаха успех на „Анфийлд" от вече далечната 1999-та година.

Проблемите на „карамелите" бяха свързани с контузените бранители Силван Дистен и Шеймъс Колмън, които бяха заменени от Джон Стоунс и Антонин Алкарас. Голямата радост бе завръщането на Рос Баркли, който дълго време лекуваше травма. Атаката на Евертън се водеше от Ромелу Лукаку.

Брендън Роджърс бе заложил на типичната си нападателна схема. „Червените" имаха известни затруднения в средата на терена, като срещата пропукаха Лукас Лейва и Джо Алън

Битката на „Анфийлд" започна на много високи обороти, като в началните секунди, гостите пробваха опасен далечен изстрел чрез Рос Баркли, докато Тим Хауърд спаси тежък удар на Джордън Хендерсън.

Американският национал реагира добре и след една грешка на Фил Ягиелка, след която Луис Суарес пробва късмета си от средно разстояние, но коженото кълбо бе избито в ъглов удар. Постепенно, домакините  овладяха мача в свои ръце, като все по-често подлагаха на сериозно напрежение защитниците на Евертън.

Домакините имаха перфектната възможност да поведат в 17-ата минута.Дани Стъридж изведе по отличен начин зад отбраната бързоногия Рахим Стърлинг, който нямаше проблеми с Алкараз, но не успя да преодолее Тим Хауърд, който отново бе последна преграда пред гола.

Логичното все пак се случи в 21-ата минута, когато  капитанът Стивън Джерард зарадва всички фенове на Ливърпул. Легендата се извиси над всички при корнер изпълнен от Суарес и с глава простреля съперниковия страж за 1:0.

Атаките на Ливърпул обаче не спираха, като малко след това Дани Стъридж стреля опасно над горната греда.

Евертън показа признаци на живот чак в 30-ата минута. Кевин Миралас се разходи из отбраната на домакините, като ситуацията завърши с удар от границата на наказателното поле, който бе отразен от Миньоле. При добавката пък Гарет Бари прати топката в тъч. Кевин Миралас продължи да тормози „червените" си съперници, като негов техничен изстрел премина на сантиметри от мрежата на Миньоле.

Силните минути за Евертън приключиха с нов гол за Ливърпул! Фелипе Коутиньо разсече отбраната на „карамелите" с изключителен извеждащ пас към Стъридж, който сам срещу Хауърд отбеляза технично за 2:0.

Комедията от грешки в защитата на гостите продължи, тъй като класиката в мача бе оформена точно благодарение на поредната грешка на Ягиелка и Алкарас. Коло Туре направи феноменално подаване от собственото си поле, което прехвърли отбраната на Евертън и попадна в краката на Дани Стъридж. Националът видя тръгналия да го пресича Тим Хауърд и с майсторско прехвърляне направи резултата 3:0.

Въпреки, че започнаха втората част много нахъсани, играчите на Евертън продължиха да инкасират попадения в собствената си врата. Безобразният днес Фил Ягиелка бе последен в отбраната и загуби владението на топката заради Луис Суарес, „Ел Пистолеро" демонстрира отлична бързина, като се откъсна от гонещия го защитник и останал сам срещу Хауърд направи 4:0.

Кошмарът за селекцията на Роберто Мартинес сякаш нямаше край.   В 55-ата минута откъсващиятсе Рахим Стърлинг бе съборен в наказателното поле от Тим Хауърд и реферът Мартин Аткинсън посочи „бялата точка". С изпълнението на дузпата се зае Дани Стъридж, който обаче не успя да фиксира хеттрика си, пращайки топката над горната греда.

До края оборотите и привлекателността на мача спаднаха осезаемо. Единственото интересно нещо бе скандалът между Стъридж и мениджъра Брендън Роджърс. Северноирландецът не остана доволен от едно отиграване на звездата, след което го смени. Стъридж пък си отмъсти, забравяйки да поздрави своя треньор при ротацията му с Виктор Моузес

ЛИВЪРПУЛ-ЕВЕРТЪН 4:0

1:0 Джерард (21'), 2:0 Стъридж (33'), 3:0 Стъридж (35'), 4:0 Суарес (50')

СТАДИОН: „Анфийлд"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Фланаган, Шкъртел, Сисоко, Стърлинг, Джерард, Хендерсън, Коутиньо, Суарес, Стъридж (резерви: Джоунс, Алберто, Аспас, Моузес, Ибе, Кели, Смит)

ЕВЕРТЪН: Хауърд, Стоунс, Алкарас, Ягиелка, Бейнс, Макарти, Бари, Миралас, Баркли, Пиенар, Лукаку (резерви: Жоел, Хибърт, МакГийди, Нейсмит, Гай, Озмън, Гарбът)