Отборът на Зенит постигна пета поредна победа в група "Н" на Шампионската лига. Руският състав се наложи над Валенсия с 2:0 в среща от груповата фаза на надпреварата.

Домакините стартираха по-силно двубоя. Момчетата на Андре Вилаш-Боаш закономерно стигнаха първи до гол чрез Олег Шатов, който се разписа в 14-ата минута.

Последва леко съживяване в редиците на испанците и те стигнаха до най-опасното си положение в 44-ата минута.

Тогава Пако Алкасер се оказа на стрелкова позиция, но се забави и не успя да отправи удар към вратата на Нето.

През втората част домакините контролираха двубоя, а 15 минути преди последния сигнал Дзюба сложи точката на спора, с гола си за 2:0.

Във временното класиране домакините са на първо място с 15 точки, а гостите от Испания заемат втората позиция с 6. Руснаците са единственият отбор в лигата, който има пълен актив от точки след първите четири мача.

По-късно днес Гент гостува на Лион в другия мач от групата, като при успех белгийците ще изместят "прилепите" от второто място.