Григор Димитров пренаписа за пореден път историята на българския тенис. 22-годишният тенисист стана първият българин, който достига до трети кръг в турнир от Големия шлем. Това стана факт в четвъртък, когато Гришо се пребори с две дъждовни паузи и надви Лука Пуй (Франция) с 6:1, 7:6 (4), 6:1, достигайки до трети кръг на „Ролан Гарос".

Димитров започна фантастично двубоя и след едва 27 минути затвори първия сет с 6:1. През втората част отново българинът бе този, който дръпна с пробив преднината.

За изненада обаче местният представител Пуй успя да върне пробива и двубоят тръгна гейм за гейм. Така логично се стигна до тайбрек, в който Гришо се наложи със 7:4 точки. Така след точно 80 минути игра Димитров поведе с 2:0 сета, но двубоят бе прекратен заради дъжд.

Паузата продължи около 60 минути, след които Гришо и Пуй отново излязоха на корта. Българинът поведе с 4:1 гейма и доближи само на 2 гейма от крайния успех. Двубоят обаче трябваше пак да бъде прекратен, защото над френската столица се изписа пороен дъжд. В крайна сметка при новото подновяване на играта Гришо взе 2 поредни гейма и си подпечата победата.

В трети кръг българинът ще играе с Новак Джокович (Сърбия) или Гуидо Пейа (Аржентина). Срещу световния №1 Гришо има 3 двубоя, в които е записал 1 победа и 2 загуби. Мачът ще бъде в събота.