Зенит (Санкт Петербург) отбеляза по най-добрия начин своя мач номер 600 в руския елит. Възпитаниците на Анре Вияш-Боаш разбиха като гости Ростов с категоричното 5:0 и така постигнаха своята 12-та поредна победа във всички турнири.

С хеттрик в срещата от осмия кръг на Премиер лигата се отличи венецуелският нападател Хосе Рондон, който откри резултата още в 11-ата минута. В 37-ата пък Ксулу си вкара автогол, а в 57-ата отново Рондон направи преднината на гостите класическа.

Тя стана още по-изразителна в 72-ата минута, след нов автогол, този път на Джаков, а секунди след това Рондон оформи крайния резултат и своя хеттрик.

Така Зенит остава с пълен актив от точки след осмия кръг в Русия, докато Ростов вече е в зоната на изпадащите, с едва 4 точки от 8 мача.