Нафтекс разби с 3:0 (0:0) третия в първенството на Република Корея Даежон Ситизън в контролна среща.

След равностойно първо полувреме, изпълнено с много борба и сблъсъци, бургазлии наложиха надмощието си след почивката и вкараха три гола.

Преди почивката двата състава не създадоха кой знае какви възможности, а в 39-ата минута играчите едва не стигнаха до бой, след като корейският капитан Юнг Сун Хун удари без топка Георги Караканов. Съдията Паникос обаче му показа само жълт картон.

В 50-ата минута Любомир Любенов откри резултата с удар с левия крак. Той се разписа по диагонала от 10 метра, след като докопа топката в едно меле. 9 минути по-късно от фаул, отсъден заради нарушение срещу него, Любенов удвои с техничен шут от 23 метра.

Владимир Зафиров вкара третото попадение в 67-ата минута. Той излезе сам срещу корейския вратар Хан Сан Су, след като Любенов преодоля двама азиатци в центъра на отбраната и му подаде перфектно. За Зафиров това е първи гол с фланелката на Нафтекс.

Най-сериозната възможност за гол за Дае Жон беше в 85-ата минута, но резервата Деян Лефтеров изчисти топката пред голлинията. В 90-ата минута Цветан Филипов излезе сам срещу вратаря на корейците, който обаче се разтегна и парира удара му.

Съставите на двата отбора:

Нафтекс: Свилен Симеонов (83-Мартин Теменлиев), Станислав Петров (76-Деян Лефтеров), Ганчо Евтимов (73-Велин Дамянов), Станислав Жеков (81-Георги Петков), Владимир Зафиров (71-Даниел Генов), Георги Караканов (70-Венцислав Алдев), Любомир Божинов (46-Цветомир Валериев), Румен Шанкулов (46-Стойчо Младенов-младши), Иво Паргов (69-Станимир Георгиев), Любомир Любенов (74-Любомир Генчев), Радомир Тодоров (46-Марин Ценов, 54-Цветан Филипов)

Даежон (Република Корея): Хан Сан Су, Ким Юн Мин, Ли Си Ин, Ким Хюн Ил, Лим Чун Хюн, Чо Жае Мин, Ким Юн Тае, Лим Ю, На Куан Хюн, Юнг Сун Хун, Чой Кун Сик (Йон Мюн Дук)

Жълти картони: Георги Караканов (Нафтекс), Лим Ю, На Куан Хюн, Юнг Сун Хун, Йон Мюн Дук (Дае Жон)

Тук може да откриете подробна информация за контролите през тази зима!!!