ЦСКА загря за вечното дерби с победа при юношите старша възраст (1989 г.) с 3:1. Преди мача двата отбора почетоха паметта на игралия 10 години в тази формация на "армейците" футболист на Родопа Михаил Николов.

На „Герена" двубоя изгледа уволненият треньор на Левски Станимир Стоилов и новоназначеният Вили Вуцов. Председателят на комисията за детско-юношески футбол към БФС Александър Александров бе на трибуните и поздрави двамата треньори, като пожела успях на Велислав Вуцов в дербито.

„Сините" откриха резултата, но не в своя полза. В 20-ата минута Симеон Иванов-Матераци си вкара автогол, след комбинация между Николай Чипев и Александър Тонев. В 35-ата минута ЦСКА стигна до втори гол, дело на Ивайло Димитров. Той излезе сам срещу вратаря и не сгреши. Същият футболист вкара за 3:0 десет минути след началото на второто полувреме с глава.

Левски върна един гол в 69-ата минута от дузпа. Точен от бялата точка беше Иван Цачев.

След успеха младите „армейци" имат вече 50 точки и водят в класирането. Първите пет отбора продължават в елиминации за място на републиканското първенство, но позицията в класирането определя в кой етап се включват.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1:3

0:1 С. Иванов (20-авт), 0:2 Димитров (35), 0:3 Димитров (55), 1:3 Цачев (69-д)

Л. Иванов, Иса, С. Иванов, Д. Руйчев (60 - Мутафчийски), Н. Кънчев, Л. Манчев, Недялков, Паняйотов, Зизов, Киров, Балджийски (80 - Гайтанов)

Караджов, Катарлинджиев, Узунов (46 - Колев), Лазаров, Брестовички, Чипев, Тонев, Кямил, Зехиров, Ив. Димитров, Зотов

Ст: „Г. Аспарухов"
Съдия: Пламен Божидаров
Жълти картони: Цачев (Л), Узунов (Ц)