Манчестър Юнайтед победи Интер с дузпи в приятелски мач от турнира Интернешънъл чемпиънс къп в Северна Америка. Срещата се игра във Вашингтон, а "червените дяволи" се наложиха с 5:3 точни удара от бялата точка. В редовното време двата тима не си отбелязаха голове и мачът свърши 0:0.

В състава на "нерадзурите" пък бе Неманя Видич, който за пръв път се изправи срещу бившия си тим.

Манчестър Юнайтед бе по-активният от двата отбора. През първото полувреме "червените дяволи" имаха две чудесни възможности за гол. Първо в 10-ата минута Фил Джоунс с глава стреля от близо след корнер, но Самир Ханданович с котешки рефлекс спаси. В 40-ата минута пък Хуан Мата отправи истинска бомба от дистанция, но кълбото профуча до гредата.

И през втората част англичаните имаха по-интересните положения и в 61-ата минута хубав пробив на Нани завърши с неточен удар покрай вратата. В 70-ата минута пък Том Клевърли отправи страхотен шут, но над вратата. Най-доброто положение за Интер дойде чак в 85-ата минута, когато Гуарин отправи силен удар от фаул, но Давид Де Хеа по великолепен начин отрази изстрела му.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, където Марко Андреоли пропусна за Интер, докато всички изпълнители на "червените дяволи" бяха безгрешни и с 5:3 англичаните спечелиха мача. Това е втора победа за Юнайтед в този турнир, след като преди това се наложиха с 3:2 над Рома. Интер пък преди това бе победил Реал (Мадрид) също след изпълнение на дузпи.

МАН ЮНАЙТЕД: Линдегаард (Де Хеа 46), Смолинг (Кийн 46), Джоунс (Блакет 46), Еванс, Валенсия (Шоу 46), Йънг, Ерера (Клевърли 46), Флетчър, Мата (Кагава 46), Уелбек (Нани 46 (Ернандес 78), Рууни (Заха 46)

ИНТЕР: Ханданович (Карисо 64), Жуан, Видич (Андреоли 78), Ранокия, Д`Амброзио, Джонатан, Кузманович (Тайдер 64), Додо (Нагатомо 64), Бота (Лаксалт 64), Крин (Мвила 46), Икард