Отборът на Манчестър Юнайтед набързо разубеди своите фенове, които смятаха, че любимците им имат сили да се преборят за място в Топ 4.

Днес следобед, селекцията на Луис Ван Гаал загуби визитата си на борещия се за своето спасение тим на Съндърланд с 1:2. Успехът на „черните котки" е напълно заслужен, като в герои за тях се превърнаха новите попълнения Ламин Коне и Уахиб Хазри.

18-ият във Висшата лига отправи 22 удара  по посока вратата на Давид Де Хеа, които в крайна сметка спомогнаха за тяхната първа победа над този опонент в Премиър лийг на „Стейдиъм ъг Лайт". Мениджърът Сам Алардайс пък отново успя да вземе скалпа на английския гранд, като за последно направи това преди 11 години, когато водеше Болтън. Почетният гол за Юнайтед бе дело на Антони Марсиал. Дебют с екипа на гостите направи шотландският младок Доналд Лав.

Двубоят стартира по ужасяващ начин за „червените дяволи", които инкасираха попадение след само 180 секунди футбол. Новото попълнение на Съндърланд-Уахиб Хазри центрира остро от пряк свободен удар. Топката премина през множество играчи, но без да бъде отклонена от никой. Това явно обърка и притесни Давид Де Хеа, който не може да прецени ситуацията и допусна коженото кълбо да пресече голлинията му.

Нещата можеха да придобият катастрофален характер за Юнайтед, ако малко след това,  удар  на Джърмейн Дефо не бе париран в последния момент от испанския страж. Към средата на полувремето, Хазри поиска дузпа за своя тим, след като ударът му бе блокиран с ръка от Морган Шнайдерлин. Броженията му обаче не бяха уважени от рефера Антъни Маринър.

Юнайтед отправи първия си точен изстрел едва в 30-ата минута. Това явно се оказа преломен момент за манчестърци, които след 9 минутки успяха да изравнят. Коварен изстрел на Хуан Мата бе избит с мъка от Маноне. За негово нещастие, отлична възможност за добавка се откри пред Антони Марсиал, който след елегантно копване направи 1:1.

Юнайтед оцеля в 52-ата минута, когато Джърмейн Дефо пропусна да възстанови аванса на своя отбор. Лии Кетърмоу проби по крилото, след което пусна прострелен пас към своя колега в атака. Дефо отигра ситуацията триково, но късен шпагат на Блинд предотврати втори гол в мрежата на гостите. Тежките мигове обаче не спряха до тук. Де Хеа трябваше да спасява в ситуация „едно в едно" срещу футболист на Съндърланд, а малко след това се протегна и максимално при хубав фаул на Хазри.

„Черните котки" обаче проявиха търпение и дочакаха своя втори гол в мача. Осем минути преди края, Хазри центрира от ъглов удар. Другото ново попълнение, Ламин Коне бе оставен абсолютно непокрит на дузпата, след което мощно с глава промуши коженото кълбо между застаналите на голлинията Де Хеа и Марсиал.

До края Юнайтед имаше сериозни претенции към съдията Антъни Маринър, който според тях ги ощети в ситуацията, когато Джон О'Шей игра с ръка в собственото си наказателно поле.

СЪНДЪРЛАНД-МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1

1:0 Дефо (3'), 1:1 Марсиал (39'), 2:1 Коне (82')

СТАДИОН: „Стейдиъм ъф Лайт"

СЪДИЯ: Антъни Маринър

СЪНДЪРЛАНД: Маноне, О'Шей, Коне, Кирхоф, Ван Анхолт, Йедлин, Кетърмоу, М'Вила, Хазри, Дефо, Н'Дой (резерви: Матюс, Родуел, Тойвонен, Борини, Хънимен, Браун, Пикфорд)

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Дармиан, Смолинг, Бортуик-Джаксън, Карик, Мата, Шнайдерлин, Блинд, Линдгард, Руни, Марсиал (резерви: Ромеро, Уиър, Перейра, Лав, Ерера, Кейн, Депай)

All Goals HD - Sunderland 2-1 Manchester United... by Video-Live