Бразилия направи важна крачка към полуфиналите на Световното първенство по волейбол, след като победи с 3:0 гейма Русия във втория си мач от третата фаза на шампионата. Това бе 11-и сблъсък между двата тима на подобен форум, като вече последните четири завършват с успех на бразилците.

Бразилия падна от Полша с 2:3 гейма в последния си мач и прекъсна серията си от 13 успешни срещи. Това бе първа загуба за "Селесао" на Световно първенство  след поражението с 0:3 гейма от България във втория кръг през 2010-а година.

Двата тима се вкопчиха здраво още в първите моменти на двубоя, но Бразилия успя да вземе крехка преднина при 18:15 и в крайна сметка да затвори гейма при 25:22 точки в своя полза.

Отново кариоките взеха инициативата във втория гейм, като поведоха с 10:6. Русия обаче не се отказа и изравни до 11:11, но бразилците постепенно дръпнаха с 22:19 и спечелиха с 25:20, което им донесе преднина от 2:0 гейма.

Последва оспорван трети гейм, в който руснаците поведоха с 8:5 и с 16:15 при второто техническо прекъсване.  Бразилия обаче обърна до 21:19 и 24:20, след което затвори гейма с 25:21 и триумфира с 3:0 гейма.

Утре Русия пък ще излезе в решителен двубой срещу домакините от Полша в тази група Н.