Нафтекс завърши 2:2 (0:0) в първата си контролна среща на кипърска земя. Съперник на бургазлии беше местният НЕА Саламина, а двубоят се игра на един от третировъчните терени край Агия Напа.

Румен Шанкулов и Станимир Георгиев се разписаха за Нафтекс, а румънецът Радукан и нигериецът Зонго вкараха за кипърския състав. В последните 30 минути на вратата на НЕА Саламина беше известният руски вратар и бивш национал Александър Филимонов.

Двата отбора се хвърлиха здраво в единоборства от самото начало на срещата и направиха интересен и на бързи обороти мач. По едно голово положение имаше през първото полувреме, като Иво Паргов още в 6-ата минута пропусна, а в 41-ата унгарецът Юхар стреля опасно от фаул, но Свилен Симеонов изби топката в корнер.

Веднага след началото на второто полувреме Шанкулов откри резултата. Той вкара с левия крак след пас през центъра на Цветомир Валериев. В 62-ата минута местният рефер Паникос отсъди пресилена дузпа за събаряне на Зонго от Валериев и румънският нападател Радукан изравни.

Самият Зонго даде аванс на Неа Саламина в 75-ата минута. Той засече с глава центриране от дясно от фаул, а 6 минути по-късно СТанимир Георгиев прокара топката под плонжа на Филимонов, след като получи пас от Стойчо Младенов-младши.

Нафтекс: Свилен Симеонов, Станислав Петров, Ганчо Евтимов, Станислав Жеков, Венцислав Бонев, Георги Караканов, Цветомир Валериев, Любомир Божинов, Радомир Тодоров, Любомир Любенов, Иво Паргов (Иван Чворович, Румен Шанкулов, Стойчо Младенов, Владимир ЗАфиров, Станимир Георгиев, Любомир Генчев, Велин Дамянов, Цветан Филипов)