Отборът на Арсенал записа първата си победа в Група  „D" на Шампионската лига. Лондончани се наложиха с категоричното 4:1 над Галатасарай в мач, който предложи много емоции. Възпитаниците на Арсен Венгер изиграха фантастично първо полувреме, в което отбелязаха 3 безответни гола.

Новото попълнение Дани Уелбек откри резултата в 22-ата минута, след като отправи прецизен удар. След половин час игра отново английският национал се справи с отбраната на турците и с удар в долния ляв ъгъл вкара за 2:0. В самия край на първата част Йозил изведе добре Алексис Санчес, който също бе точен, оформяйки класическия резултат.

В началото на втората част пък Уелбек тотално се превърна в герой за Арсенал, реализирайки хеттрик, негов първи от престоя на „Емирейтс". Точно след час игра обаче Арсенал остана с човек по-малко. Вратарят Счезни направи дузпа, а освен това получи и директен червен картон. Зад топката застана Бурак Ялмъз, който бе точен - 4:1. Въпреки, че бяха с човек повече на терена и близо 30 минути до края на мача, момчетата на Чезаре Прандели не успяха да стигнат до втори гол и да върнат поне частично интригата в двубоя.

В другата среща от същата група Борусия Дортмунд надви с 3:0 като гост Андерлехт. Италианският национал Чиро Имобиле откри резултата през първата част, а след почивката колумбийският национал Алберт Рамос оформи класическото 0:3. Така след първите две срещу Борусия е лидер с пълен актив от 6 точки. Арсенал излиза втори с 3, а Андерлехт и Галатасарай имат по една.