ЦСКА записа първа победа в предсезонната си подготовка. „Червените", съставени предимно от юноши, се наложиха с 2:0 над втородивизионния Марек в контрола, играна в Дупница. Така новите собственици на ЦСКА - „червени шампиони" стартираха престоя си с победа.

За срещата на стадион "Бончук" временният наставник на "червените" Сашо Борисов бе избрал състав само с един чужденец - Марсиньо. За ЦСКА това беше една третата контрола това лято. В първите си два мача, ЦСКА завърши 1:1 със Светкавица Търговище и загуби от Славия с 1:3.

Победата над Марек дойде след голове на пристигналия от Банско Любомир Войнов, който се разписа в 35-ата минута, и на Томи Костадинов. Завърналият се от Литекс юноша на ЦСКА наказа дупничани в 60-ата минута.

ЦСКА по план трябва да започна шамоионата на 20 юли с домакинство над Локо (Пд).

ЦСКА: 1.Анатоли Господинов, 21.Венцислав Василев, 30.Васил Попов, 25.Ангел Грънчов, 14.Камен Хаджиев, 8.Николай Дюлгеров, 18.Ивайло Чочев, 9.Марсиньо, 71.Антон Карачанаков, 19.Любомир Войнов, 45.Григор Долапчиев