Славия победи с 2:1 Ботев (Пд) в контрола, играна на "Овча Купел". "Канарчетата" дръпнаха с 1:0 с попадение на Тодор Тимонов в 24-ата минута, но до края получиха две попадения и загубиха визитата си в столицата.

Най-интересното се случи в 48-ата минута, когато сърбинът, каращ проби при "белите" - Пупара, реализира във вратата на пловдивчани. Веднага по трибуните тръгнаха коментари от сорта - "Айде, да ядат сега попарата!"

До края на проверката "белите" стигнаха до нов гол. Той бе дело на Зоран Златковски в 59-ата минута от дузпа.

След дълго отсъствие от теренира в игра за Славия се завърна Милан Коприваров.

СЛАВИЯ – БОТЕВ (Пд) 2:1
0:1 Тимонов (24), 1:1 Пупара (48), 2:1 Златковски (59)

СЛАВИЯ: Господинов, Вл. Иванов, Й. Петков, Кавдански, В. Дениран, Керчев, Н. Петров, Гал. Иванов, Новкович, Малинди, Диоп (Кирев, Павлов, Дреновички, Самокишев, Муслин, Пупара, Манов, Мечев, Методиев, Орлинов, Златковски, Коприваров)

БОТЕВ: Бритес, Витанов, Величков, Гаров, Ап. Попов, Божков, Аврамов, Харизанов, Минев, Тимонов, Мапока (Станев, Тошев, Манчев, Василев, Алегре, Йорданов, Гарин, Пол, Саидходжа)