Реал (Мадрид) изненадващо не успя да победи аутсайдера Спортинг Хихон. "Белия балет" взе само точка от гостуването си, завършвайки 0:0. Съдията Естрада Фернандес подмина дузпа за задържане на Кристиано Роналдо през първото полувреме.

Така мадридчани започнаха сезона по неубедителен начин. Срещата беше и официален дебют на Рафаел Бенитес като наставник на Реал. Той заложи на Хесе Родригес като централен нападател, подпомаган от Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Иско.

Рафаел Варан си партнираше в центъра на отбраната с капитана Серхио Рамос. Мигел Гереро и Антонио Санабрия поведоха атаката на тима на Абелардо Фернандес.

Новото попълнение Ковачич се появи на терена в 71-ата минута, заменяйки Иско. Най-интересното положение от мача се случи в 35-ата минута, когато Роналдо поиска дузпа след контакт със Серхио Алварес, но не получи такава.

"Кралският" клуб показа хаотичност в атака и така и не успя да вкара попадение във вратата на Хихон.

Спортинг Хихон - Реал Мадрид    0:0

Спортинг Хихон: Куеяр, Лора, Ернандес, Бернардо, Лопес, Алварес, Касес, Кармона (86 Аит-Атман), Санабриа, Джони (77 Менендес), Гереро (72 Мунис)

Реал Мадрид: Навас, Данило (84 Карвахал), Варан, Рамос, Марсело, Кроос, Модрич, Иско (71 Ковачич), Бейл, Роналдо, Хесе (56 Хамес)

Sporting Gijon 0 - 0 Real Madrid Highlights 23... by all-goals-Highlights