Държавното лично първенство за юноши и девойки до 14 години "Девин Къп" започна в сряда на кортовете на ТК Дема в София, а първи кръг на основната схема преодоляха всичките осем поставени както при момичетата, така и при момчетата.

При девойките фаворитките за титлата бяха повече от убедителни - Джулия Терзийска отстрани с 6:0, 6:1 Михаела Кафтанова,  Вивиан Златанова победи със същия резултат Габриела Якалиева, финалистката от държавното първенство до 16 години Радина Димитрова се наложи с 6:1, 6:0 над Росита Лазаринова, а Сара Боевска и поставената под №2 Даниела Кабакова не загубиха дори и гейм в мачовете си от първи кръг.

При юношите отново не се стигна до изненади - поставеният под №1 и водач в националната ранглиста при 14-годишните Любомир Лещански отстрани с 6:3. 6:1 Асен Димитров, Андрей Алауи даде само два гейма на Петър Андреев, побеждавайки го с 6:1, 6:1, а вторият поставен Габриел Донев се наложи с 6:0, 6:3 над Калоян Вълчев.