Стяуа Букурещ си осигури мачове с Партизан на Валери Божинов и Иван Бандаловски в третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Румънците се измъчиха срещу словашкия шампион АС Тренчин, от когото загубиха реванша на свой терен с 2:3. Благодарение на успеха с 2:0 като гост преди седмица обаче, напред продължиха румънците.

Комшиите обаче потрепериха здраво, тъй като губеха именно с 0:2 на почивката след голове на Мораеш и Беро.

Муниру и Таде обаче възстановиха равенството в за 180 секунди до между 57-ата и 60-ата минути.

В края останалият дори с десет души Тренчин вкара още един гол, който обаче бе без значение.

За следващия кръг се класира и Динамо Загреб. Хърватите биха с 3:0 като гости люксембургския Фола Еш. Първия мач изненадващо бе завършил. Пяца на два пъти и Рог донесоха успеха на Динамо.

Лех Познан взе втори успех над ФК Сараево, този път с 1:0. БАТЕ Борисов издрапа до реми 0:0 като гост на Дъндок и с общ резултат 2:1 си осигуриха поне още два мача в турнира.

Азерският Карабах стори същото, надигравайки черногорците3 от Рудар Плевля с 1:0 като гости.

Селтик пък пак удари исландския Сярнан, този път с 4:1 (2:0 в първия мач).

Унгарският Видеотон трябваше да играе продължения с уелския ТНС, но в крайна сметка успя да се добере до спасително 1:1 с гол в 107-ата минута.