Отборът на Волфсбург продължава с наглед невъзможната гонитба с Байерн (Мюнхен). „Вълците" на Дитер Хекинг за пореден път демонстрираха изключително резултатен футбол, който им донесе и нови три точки.

Този път жертва бе намиращият се във възход тим на Вердер (Бремен), който бе разгромен насред своя „Везерщадион" с британския резултат 3:5.

Двубоят в Бремен стартира вихрено, като до 18-ата минута двата тима си размениха по два гола. Резултатът бе отрит в полза на домакините от Златко Юзунович, но почти веднага паритетът бе възстановен с гол на Калигури. Упражнението се повтори и малко след това, когато първо Ди Санто изведе Вердер напред, а Максимилиан Арнолд изравни с глава.

Положението за „вълците" не бе никак розово, тъй като до края на полувремето изоставаха с 2:3 след автогол на португалския национал Виериня.

Втората част на срещата белязана от новото голово шоу на Бас Дост, който първо изравни, а след това сътвори и пълния обрат за 4:3. Точка на този страхотен мач сложи Даниел Калигури, който с второто си попадение в мача оформи и крайното 5:3.

Така Волфсбург събра актив от 50 точки и се бетонира на втората позиция. Лидерът Байерн (Мюнхен) е  с 8 пункта повече. Успокоението за Вердер (Бремен) е, че след добрите си игри от началото на годината, играчите на Виктор Скрипник са далеч от опасната зона.

ВЕРДЕР (БРЕМЕН)-ВОЛФСБУРГ 3:5

1:0 Юзунович (9'), 1:1 Калигури (10'), 2:1 Ди Санто (16'), 2:2 Арнолд (18'), 3:2 Виериня-автогол (28'), 3:3 Дост (48'), 3:4 Дост (51'), 3:5 Калигури (53')

СТАДИОН: „Везерщадион"

СЪДИЯ: Марко Фритц

ВЕРДЕР: Волф, Селасие, Прьодъл, Вестергаард, Щернберг,Кроос, Йозтунали, Юзунович, Зелке, Ди Санто (резерви: Кастелс, Гарсия, Калдирола, Макиади, Хайрович, Егещайн, Фроде)

ВОЛФСБУРГ: Беналио, Виериня, Налдо, Клозе, Шафер, Гюлавогю, Луси Густаво, Калигури, Де Бруйне, Арнолд, Бас Дост (резерви: Макс Грюн, Бендтнер, Треш, Шурле, Юнг, Нох, Родригес)