Полузащитникът на Барселона Хавиер Масчерано има голяма заслуга за спасената от вратаря на неговия отбор Марк-Андре тер Стеген дузпа в снощния осминафинален реванш срещу Манчестър Сити в Шампионската лига.

Въпреки че Барселона имаше огромно превъзходство през целия резултатът беше само 1:0 минути преди края. Тогава съдията отсъди дузпа в снощния осминафинален реванш срещу Манчестър Сити в Шампионската лига след интервенция на Жерар Пике срещу Серхио Агуеро. Потърпевшият изпълни наказателния удар и, ако беше реализирал, последните минути на срещата щяха да бъдат изключително драматични. Тер Стеген обаче успя да отрази удара на нападателя.

Впоследствие се оказа, че германецът е получил помощ от Масчерано, който е наясно с навиците на Кун Агуеро от бялата точка. „Помислих си за Световното първенство, когато Агуеро изпълни дузпа. Усетих, че той може би ще бие в тази посока и посочих на Тер Стеген. Заслугата, че спаси, обаче си е само негова“, коментира халфът на Барса.