Дербито на Милано завърши без победител. Братовчедите Милан и Интер си спретнаха емоционално дерби, което обаче завърши при самоубийственото за тях 1:1. Така двата тима продължават да живуркат в средата на таблицата, далеч от мечтаните челни позиции.

Домакините откриха в 23-ата минута след изключителен гол на Жереми Менез , който падна изненадващо на случващото се на терена до този момент. Интер намери сили и успя да изравни след час игра, когато с премерен изстрел блесна младият Жоел Оби. До края, победата бе еднакво близо и до двете селекции, но Ел Шаарави и Мауро Икарди нацелиха горните греди.

Поделянето на точките не донесе никаква промяна в класирането на двата гранда. Милан продължава да бъде на седмото място с актив от 18 точки, докато Интер е на деветата позиция с пункт по-малко.

В следващия кръг „росонерите" домакинстват на Удинезе, докато „нерадзурите" имат тежка визита на борещия се за титлата тим на Рома.

Напълно очаквано, дербито на Милано започна с прекрасната хореография от страна на двете агитки. „Сан Сиро" бе окрасен от множество транспаранти и разноцветни знамена, които допълнително усилиха и без това уникалната атмосфера на срещата.

Далеч по-мотивирани в съперничеството влязоха символичните гости от Интер. „Нерадзурите" се заядоха с рефера Гуида още при първата си по-сериозна атака, когато Мауро Икарди бе съборен не позволено, но така и не се чу свирката на въпросния съдия. Селекцията на Роберто Манчини бе изключително близо до гол в 7-ата минута. Микаел Есиен подари по левашки начин топката на Маури Икарди, който остана сам срещу Диего Лопес. Аржентинецът обаче не запази хладнокръвие и шутира право в тялото на излезлия предвидливо испански страж.

Бившият вратар на Реал (Мадрид) си имаше работа и в 11-ата минута, когато с мъка улови един топовен удар от средна дистанция на Фреди Гуарин. Като цяло, селекцията на Манчини държеше контрола над срещата, докато Милан изненадваше неприятно с липсата на качествени атаки и множеството грешни подавания.

И така, някак нелогично, именно възпитаниците на Пипо Индзаги поведоха в резултата. Минутата бе 23-та, а автор на попадениет-Жереми Менез. Ел Шаарави получи пас от съотборник и напредна по крилото, последва пас към намиращия се в наказателното поле Менез. Френският национал отигра ситуацията само с едно докосване, обръщайки топката с вътрешната част на своите обувки, като по този начин я прати неспасяемо в далечния ъгъл на Ханданович. Уникалният гол влуди тифозите на Милан, които бурно изразиха радостта си след това магическо изпълнение.

Инкасираният гол обърка цялостната концепция за игра на Интер. До края на полувремето „нерадзурите" отново контролираха коженото кълбо, но така и не създадоха нещо по-значимо пред Лопес. Милан също не демонстрира нещо феноменално, а голям длъжник на отбора си бе Фернандо Торес.

Втората част можеше да започне по великолепен начин за „росонерите". В 51-ата минута, марак и случайно, Джакомо Бонавентура отправи интересен изстрел към далечната греда, който след съприкосновение с крака на Ранокия излезе в корнер.

Отговорът на Интер бе светкавичен и  в ответната атака, Диего Лопес трябваше да се намесва решително, за да спасява своите от гол. Испанецът предугади много мъдро, къде ще бъде подаден един остър пас от страна на Кузманович.

Така се стигна до 61-ата минута, когато резултатът бе изравнен. Сапата не изчисти добре една центрирана топка, която попадна в младия халф на Интер-Жоаел Оби. Състезателят се пребори със съперников състезател и майсторски я насочи към непокрития ъгъл на Диего Лопес за 1:1!

Моментът на Милан дойде в 74-ата минута! Ел Шаарави се възползва от своята бързина и след извеждащ пас от Бонавентура остана сам срещу Ханданович. Италианският национал обаче направи по-трудното и от няколко метра прати топката в горната греда.

Малко по-късно, Мауро Икарди направи поредния си пропуск. Аржентинецът засече атрактивно топката, ала волето му също облиза горната греда.

Последните секунди от срещата можеха да се превърнат в победоносни за Милан. Късметът обаче не бе на страната на Поли, който не може да реализира от непосредствена близост, с което резултатът остана непроменен.

МИЛАН-ИНТЕР 1:1

1:0 Жереми Менез (23'), 1:1 Оби (61')

СТАДИОН: „Сан Сиро"

СЪДИЯ: Марко Гуида

МИЛАН: Лопес, Рами, Сапата, Мексес, Де Шилио, Есиен, Мунтари, Бонавентура, Менез, Ел Шаарави, Торес (резерви: Абиати, Агаци, Армеро, Закардо, Монтоливо, Поли, Сапонара, Ван Хинкел, Хонда, Пацини, Нианг)

ИНТЕР: Ханданович, Нагатомо, Ранокия, Жезус, Додо, Гуарин, Оби, Кузманович, Ковачич, Паласио, Икарди (резерви: Карисо, Берни, Андреоли, Видич, Кампаняро, Д'Амброзио, Ернанес, Крин, М'Вила, Освалдо, Бонацоли)