ЦСКА надделя без особени затруднения над Ботев (Ихтиман) на стадион "Локомотив" в столицата, в среща от четвъртия кръг на надпреварата в Югозападната "В" група, излъчена на живо от Канал 3.

Попаденията за крайното 3:0 в полза на "армейците" отбелязаха Борис Галчев (на два пъти) и Преслав Йорданов.

КОМЕНТАР ОТ СРЕЩАТА ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

Двата тима не се бяха срещали в официален мач, така че днешният сблъсък бе исторически за тях.

"Червените" имаха няколко десетки възможности за реализиране на попадение само в рамките на първите 45 минути, но така и не успяваха да постигнат тази си цел.

Започналият като титуляр в нападение Хазуров се надпреварваше със самия себе си да пропуска изгодните ситуации пред вратата на съперника, а в тази насока му "акомпанираха" и Головодов и Божилов, чиято липса на опит личеше при повечето отигравания на младите "армейци".

Честите включвания на Бранеков и Чорбаджийски също бяха повече от опасни, но не водеха до нищо сериозно.

За сметка на нулевото първо полувреме, "червените" се отпушиха през вторите 45 минути.

Головете за победителите бяха реализирани след 62-ата минута на двубоя.

Първо Галчев се възползва от добро извеждащо подаване на Йорданов и откри, а 5 минути преди края на срещата и самият нападател на столичани бе безгрешен, покачвайки на 2:0.

Крайното 3:0 оформи отново Галчев, вкарал втория си гол в мача секунди преди последния сигнал.

Така "червените" продължават без грешка, а и без допуснат гол в Югозападната "В" група.