Литекс стана първият отбор, осигурил си класиране за четвъртфиналите в Турнира за Купата на България. Ловчанлии удариха с 4:0 като гости Пирин (ГД) в протоколен реванш, след като бяха спечелили първия мач с 3:1 у дома.

Треньорът на „оранжевите" Красимир Балъков пусна някои резерви в стартовия състав, но въпреки това отборът му се справи без проблеми с далеч по-скромния си опонент.

Ловчанлии бързо си направиха двубоя спокоен, след като откриха още в 7-ата минута. След едно центриране от корнер, защитата на домакините не изби топката добре, тя попадна у Джордан, който се разписа с хубав шут.

След половин час игра, резултатът бе удвоен от Никола Колев, който засече центриране на Миланов.

След няколко фрапантни пропуска през втората част, Литекс все пак стигна и до трети гол в 75-ата мин. разписа се отново Колев, който се възползва от едно подхлъзване на защитника Спахиев. Малко след това, Минчев оформи крайното 0:4 на празна врата, след като получи хубав пас от Ангелов.

ПИРИН (ГД) - ЛИТЕКС 0:4 (ОБЩ РЕЗУЛТАТ ОТ ДВАТА МАЧА 1:7)