Анди Мъри разгроми Милош Раонич в четвъртфинален мач на Монте Карло Мастърс. Шотландецът загуби само два гейма, в мач продължил само 66 минути.

Играта на Анди бе значително подобрена в сравнение с досегашните му изяви в турнира.

"Това е най-трудната настилка за мен." - каза Мъри след двубоя. "Винаги ми е необходимо известно време, за да се сетя как да се движа, как да изграждам точките и какво е необходимо за да не сбъркам."

Мъри ще срещне на полуфинала утре Рафаел Надал, който надделя над Стан Вавринка с 6:1, 6:4.

В другата половина на схемата Роджър Федерер ще играе с Жо-Вилфред Цонга и Гаел Монфийс с Марсел Гранойерс.

Напомняме, че световният номер едно Новак Джокович изненадващо отпадна от Иржи Весели. Григор Димитров също не можа да преодолее Жил Симон във втория кръг.