Националите на България до 19 г. се представиха отлично срещу елитния Берое в среща от група "B" на турнира "Албена Каварна къп", която завърши 2:2. Медиен партньор на надпреварата е "Топспорт".

През първото полувреме възпитаниците на Илиан Илиев бяха надиграни от ентусиазираните юноши, които още в 7-ата минута чрез Бранимир Костадинов откриха резултата. За съжаление минута по-късно защитникът на Левски Стефан Станчев се самоконтузи тежко, като съмненията са за счупен крак.

При първата си по-сериозна атака в 38-ата минута Влади Златинов със силен удар с десния крак направи Иван Караджов безпомощен и изравни – 1:1. Три минути след това най-дейният от юношеските национали - Бранимир Костадинов, бе повален от вратаря на Берое Пламен Колев. Зад топката застана Мишо Александров от Борусия (Дортмунд), който вкара за 1:2.

През вторите 45 минути Илиан Илиев смени всичките си играчи, като само Жельо Желев доигра мача. Отборът на Берое притисна младите „трикольори”, а и част от физическите сили на националите привършиха. С пропуски за старозагорци се отчетоха Атанас Апостолов и Дончо Атанасов. Все пак последният оформи крайното 2:2 в 78-ата минута.

В събота от 11,00 часа старозагорци излизат срещу Калиакра, като в този мач ще бъде определен първенецът в групата. В първата си среща от надпреварата каварненци победиха с 2:0 България (до 19 г.) и утре се нуждаят само от точка, за да се доберат до група 1 на финалната фаза.

БЕРОЕ - БЪЛГАРИЯ (до 19 г.) 2:2

0:1 Бранимир Костадинов (7), 1:1 Владислав Златинов (38), 1:2 Михаил Александров (41-дузпа), 2:2 Дончо Атансов (78)

БЕРОЕ: Пл. Колев, М. Христов, П. Колев, М. Илич, Делиминков, Миленов, Енчев, Видолов, Ж. Желев, К. Ангелов, Златинов (46-Асанов, Иво Иванов, Т. Тодоров, Танев, Костурков, Здр. Тодоров, Ат. Апостолов, Д. Атанасов, Лазарев)

БЪЛГАРИЯ: Иван Караджов, Ст. Станчев (8-Цв. Панов), К. Гаджалов, Ст. Велев (74-Танев), М. Александров (58-Карачоров), Др. Иванов, Ат. Зехиров (50-Д. Димов), Т. Георгиев (68-Иво Михайлов), Р. Василев (50-Чакъров), Бр. Костадинов (50-Чипев), Кр. Узунов (77-Р. Колев)