Отборът на Челси направи нова решителна крачка към титлата във Висшата лига. Момчетата на Жозе Моуриньо спечелиха градското дерби срещу Уест Хям с 1:0, а в герой на негостоприемния „Ъптън парк" се превърна белгиецът Еден Азар. Техничарят бе точен с глава в 22-ата минута, а докрая „сините" хладнокръвно се пребориха за пълния комплект от точки и запазиха преднината си пред конкурентите от Манчестър Сити.

Силен мач за гостите направи Тибо Куртоа, който с уникалните си намеси отказа Диафара Сако и Стюърт Даунинг.

Срещата започна неприятно за домакините. Сам Алърдайс рано,рано трябваше да направи рокада в своята отбрана. Уинстън Рийд се контузи неприятно и на негово място се появи Колинс.

Като цяло тази част бе белязана от равностоен футбол, изпъстрен с интересни положения пред двете врати. Челси обаче демонстрира далеч по-голямо самочувствие пред гола и го постигна в 22-ата минута.

Сеск Фабрегас пусна супер пас към Рамиреш, бразилецът незабавно центрира в наказателното поле, а там непокрит дебнеше Аден Азар, който реализира един от малкото си голове с глава.

Отговорът на „чуковете" бе красноречив с добро положение пред Сако, но Куртоа бе на мястото си и демонстрира своята световна класа.

Уест Хям продължи да търси изравнителното попадение и през втората част. Стюарт Даунинг и Сако с лекота достигаха до ситуации за гол, но така и не съумяваха да преодолеят перфектния днес Тибо Куртоа.

От своя страна, Челси можеше да реши лондонското дерби и с втори гол, но Рамиреш удари в гредата, а в последната секунда, изстрел на Вилиян бе изчистен самопожертвувателно от Кресуел на голлинията.

УЕСТ ХЯМ-ЧЕЛСИ 0:1

0:1 Азар (22')

СТАДИОН: „Ъптън Парк"

СЪДИЯ: Андре Маринър

УЕСТ ХЯМ: Адриан, Дженкинсън, Рийд, Томкинс, Кресуел, Нобъл, Коуяте, Нолан, Даунинг, Сако, Валенсия (резерви: Яаскалайнен, Джарвис, Нене, О'Браян, Колинс, Демел, Сонг)

ЧЕЛСИ: Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Рамирес, Зума, Фабрегас, Оскар, Коща, Азар (резерви: Чех, Луис, Дрогба, Реми, Вилиян, Куадрадо, Лофтус-Чийк)