Волейболистките на Марица (Пд) победиха Казанлък Волей с категоричното 3:0 (21, 14, 15) гейма в последния си домакински мач от редовния сезон в НВЛ. Срещата бе изгледана от около 400 зрители в залата на ПУ „Паисий Хилендарски" и приключи точно за 71 минути.

Наставникът на "жълто-сините" Иван Петков даде почивка на титулярната разпределителка Анелия Минчева и пусна в игра младата Мирела Шахпазова.

Пловдивчанки се изравниха по точки с лидера Левски (двата тима имат по 15 победи и 2 загуби). В последния кръг преди плейофите Марица гостува на Славия, а Левски приема в своята зала предпоследния ЕПУ Перник.

Това означава, че Марица трябва да се надява на чудо, за да изпревари „сините". Това ще е възможно, ако пловдивчанки спечелят с 3:0 или 3:1, а в същото време ЕПУ вземе цели два гейма на Левски.