Литекс записа четвъртата си поредна победа в „А" група. Ловчанлии спечелиха лежерно с 2:0 у дома срещу новака Хасково и по този начин се утвърдиха еднолично на второто място в класирането."Оранжевите"са с точка зад ЦСКА, но и с точка пред Лудогорец и Берое. Що се отнася до Хасково, то новаците в елита пък са твърдо на последното място.

Литекс започна уверено на своя стадион и създаде няколко много добри положения, които обаче бяха пропуснати от Ваюши, Джордан и Гълъбов.

Логично, първият гол падна в 36-ата минута. Реализира го юношата на Литекс Кристиян Малинов, при това по много красив начин. Младежът намери добре топката от границата на пеналта от воле, след като тя не бе избита добре от бранител на Хасково и я мушна във вратата за 1:0.

Минути по-късно Литекс си подпечата успеха. Малко преди почивката Ваюши центрира и Джордан засече за 2:0.

Това попадение сякаш съвсем пречупи желанието на Хасково, но пък и разконцентрира ловчанлии.

Все пак, домакините можеха да вкарат и трети гол чрез Косоко и Ваюши, като особено потресаващ бе пропускът на последния, който бе на празна врата. Това обаче нямаше никакви последствия за Литекс, които се поздравиха със заслужена победа.

ЛИТЕКС - ХАСКОВО 2:0 (КОМЕНТАР И СТАТИСТИКА)