Реал (Мадрид) смаза от бой Спортинг (Хихон) в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. „Белият балет" се наложи на „Сантяго Бернабеу" с 5:1.

Това е вторият мач на Зинедин Зидан начело на „кралския клуб" като при дебюта му срещу Депортиво, Реал пак вкара 5 гола. Точни в днешния мач бяха Бейл, Роналдо на два пъти и Бензема, който също се отчете с две попадения.

Резултатът бе открит в 7-ата минута, когато Бейл засече с глава от корнер за 1:0. Две минути по-късно Роналдо получи пас от Бензема и с много силен удар удвои. В 12-ата минута Бензема вкара от странична ножица. Така нападателят отпразнува по страхотен начин своя мач номер 300 с екипа на мадридчани.

В 18-ата минута резултатът вече беше 4:0 след асистенция на Карвахал към Роналдо. В 41-ата минута Бензема отблизо направи 5:0. В 62-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Лопес за 5:1.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон    5:1