Шалке завърши наравно 1:1 с Байерн Мюнхен в голямото дерби от втория кръг на Бундеслигата.

Гостите откриха резултата през първата част чрез Роберт Левандовски, за когото това бе първи гол в Бундеслигата с екипа на Байерн. След почивката "миньорите" стигнаха до равенството с попадение на немския национал Хьоведес. Бранителят се разписа с ръка, но това остана незабелязано от главния съдия и неговите помощници.

Испанският халф Чаби Алонсо излезе като титуляр за гостите, като направи своя официален дебют за тима си след пристигането си от Реал Мадрид.

Преди този мач "Кралско-сините" бяха загубили 6 от последните си 7 домакинства срещу Байерн.

ШАЛКЕ 04 - БАЙЕРН 1:1
0:1 Левандовски (10')
1:1 Хьоведес (62')

ШАЛКЕ: Ферман, Хьоведес, Сантана, Кирхоф (40' Нющедтер), Матип, Айхан (77' Aого), Сам, Хьогер, Дракслер, Майер, Чупо-Мотинг

БАЙЕРН: Нойер, Лам, Боатенг (60' Данте), Алаба, Роде, Бадщубер, Алонсо (68' Хойберг), Шакири, Гьотце (57' Бернат), Мюлер Левандовски.