Челси остана единственият отбор във Висшата лига със 100-процентов актив след 4-ия кръг. „Сините" победиха Суонси с 4:2 на свой терен и по този начин оглавиха еднолично класирането.

Голям мач отново направи Диего Коща, който се отчете с хеттрик. В ролята на негов „личен асистент" отново влезе Сеск Фабрегас, който пък държи рекорда по асистенции от началото на сезона.

„Лебедите" обаче бяха тези които поведоха в резултата в 11-ата минута. Ки свърши добра работа, разкъсвайки отбраната на Челси, а топката отиде у Тейлър, последният центрира ниско, а Тери нещастно отклони топката в собствената си врата.

Попадението обаче не шокира домакините, които постепенно установиха пълен контрол върху играта. Уелсците вече си мислеха, че ще се оттеглят на почивка с аванс, когато удари мигът на Диего Коща. Испанският национал засече с глава центриране от корнер на Фабрегас и изравни резултата.

В 56-ата мин. лондончани стигнаха до пълен обрат. Азар и Фабрегас направиха двойно, преди испанецът да изведе Коща на чиста позиция и таранът от няколко метра не сбърка - 2:1.

В 66-ата мин. Гомис профука чист шанс за Суонси, а в ответната атака Коща оформи хеттрика си, правейки добавка след удар на Рамирес.

Десетина минути преди края и Лоик Реми се разписа за 4:1 с красив фалцов удар. До края на мача Джонджо Шелви само успя да направи загубата на „лебедите" малко по-почетна.

ЧЕЛСИ - СУОНСИ 4:2

0:1 Тери (11'-авт)
1:1 Коста (45')
2:1 Коста (56')
3:1 Коста (67')
4:1 Реми (81')
4:2 Шелви (84')

ЧЕЛСИ: Куртоа, Тери, Кейхил, Иванович, Аспиликуета, Фабрегас (82 - Салах), Матич, Матич, Азар, Оскар, Коста (72 - Реми), Шюрле (46 - Рамиреш)